Naturalne Farby do Włosów

Marzysz o zmianie wizerunku i nowym odcieniu włosów? Farbowanie włosów to sposób na szybką zmianę wyglądu, jednak chemiczne produkty koloryzujące obciążają i niszczą włosy, a nawet powodują reakcje alergiczne. Jeżeli zależy Ci na pięknych i zdrowych włosach, koniecznie postaw na naturalne farby do włosów.

Naturalne farby do włosów są mniej inwazyjne, ponieważ korzystają z przyjaznych człowiekowi i środowisku składników. Pozwolą cieszyć się pięknym kolorem przez długi czas, ale również zadbają o strukturę włosów i skóry głowy. Koniecznie wypróbuj te z naszej oferty, szczególnie jeśli interesuje Cię naturalna kosmetyka. Przekonaj się, jak wiele korzyści dla kondycji włosów zapewnią kompozycje naturalnych składników aktywnych. Oferowane przez nas farby są pewne i przede wszystkim bezpieczne.

Naturalne farby do włosów – charakterystyka

Najważniejszy powód, dla którego ekologiczne produkty wzbudzają zaufanie konsumentów, to bezpieczeństwo stosowania. Farba do włosów naturalna pozwala uniknąć szkodliwych substancji. Oferujemy produkt, w którym nie znajdziesz składników drażniących takich jak amoniak, parabeny, rezorcyny, silne alergeny, silikony czy metale ciężkie. Dla przykładu, amoniak rozpulchnia włos i odchyla jego łuski, przez co barwnik może wniknąć do wnętrza jego struktury. Niestety podrażnia przy tym skórę, a jego zapach może wywoływać duszności. Rezorcyna to silny alergen, który może przenikać do krwioobiegu.

Formuła proponowanych przez nas farb opiera się w 95% na składnikach pochodzenia roślinnego, które nie powodują podrażnień skóry, nie niszczą struktury włosów, nie nasilają ich wypadaniu, wykazują dobroczynne działanie pielęgnujące i nawilżające, a także nie odkładają się w ludzkim organizmie. Idealnie sprawdzają się dla alergików, którzy muszą szczególnie uważać na chemiczne dodatki i zawsze zwracają uwagę z czego składają się szampony do włosów. Ponadto, w odróżnieniu od niektórych farb syntetycznych, nie wykazują negatywnego wpływu na układ hormonalny.

Naturalne farby do włosów – jak stosować?

Naturalne farby do włosów stosuje się dokładnie tak samo jak chemiczne. Mogą mieć postać kremu, żelu lub proszku, a każdą z nich przygotowuje się do użycia trochę inaczej. Mogą się różnić również metodą aplikacji czy czasem trzymania mieszanki na włosach. Wszystkie potrzebne informacje są oczywiście na opakowaniach, ale warto z procesem farbowania zapoznać się nieco wcześniej, aby dokonać świadomego wyboru. Nieodpowiednie użycie może skutkować nierównomiernym kryciem lub niepożądanym kolorem włosów. Warto przeczytać również dokładnie opis, tak by wybrać odpowiedni odcień farby. Uzyskuje się w ten sposób informację, który kolor sprawdzi się przy wyjściowym odcieniu włosów.

Przed każdym farbowaniem warto wykonać test dermatologiczny. Farba do włosów naturalna – podobnie jak inne kosmetyki do włosów – może wywołać reakcję alergiczną – zdarzają się uczulenia na zioła lub ekstrakty roślinne. Kilka kropli utworzonej mieszaniny nanieść na umytą skórę np. szyi i po wyschnięciu zakleić plastrem na dwa dni. W przypadku zaczerwienienia, pieczenia lub świądu należy zrezygnować z koloryzacji włosów.

Wypróbuj naturalne farby do włosów

Dzięki starannie skomponowanej formule proponowane w naszym sklepie naturalne farby do włosów nie mają przykrego i duszącego zapachu. Efekt koloryzacji w niczym nie ustępuje tradycyjnym farbom. Dostępne są w wielu odcieniach, od jasnego blond do ciemnego brązu, czerni oraz mocnej czerwieni. Przeznaczone do każdego typu włosów oraz bardzo wygodne w aplikacji. Naturalna koloryzacja to nie tylko piękny kolor, ale też zdrowie – przekonaj się na własnych włosach!